19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

24 vjet nga rënia e dëshmorëve, Reshat Çoçaj dhe Muharrem Samahodaj

Dy dëshmorët e kombit nga Hasi, Reshat Çoçaj dhe Muharrem Samahodaj, përkujtohen sot në 24 vjetorin e rënies.

Çoçaj e Samahodaj ishin pjesëtarë të UCK-së.

Ish- presidentit të Kosovës Hashim Thaçi , në vitin 2019, dekoroi Reshat Çoçajn me urdhrin “Hero i Kosovës”.

 

Më Shumë

PSG nuk i ka paguar Mbappe-s rrogën e prillit dhe bonusin e shkurtit

Largimi i Kylian Mbappe nga PSG duket se ka hapur një faqe të re të kësaj sage pasi sipas mediave franceze klubi ka detyrime...

Breshër i madh në Duhël të Suharekës

Reshje të mëdha të shiut të përcjella edhe me breshër kanë përfshirë sot Komunën e Suharekës. Gazeta10 ka siguruar pamje ku shihet se rruga është...

Lajmet e Fundit