17.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

28 fëmijë vijnë në jetë në Prizren

Në repartin e gjinekologjisë të Spitalit të Prizrenit, gjatë tri ditëve të fundit kanë ardhur në jetë 28 fëmijë të porsalindur, mes tyre një nënë ka lindur binjak (një mashkull dhe një femër).

Teuta Gurgushka, udhëheqëse e Maternitetit, njofton se prej këtyre lindjeve 16 janë të gjinisë mashkullore, kurse 12 të gjinisë femërore, transmeton PrizrenPress.

Më Shumë

Ansambli “Lidhja e Prizrenit” nga Prizreni po merr pjesë në festivalin ndërkombëtar të valleve në Abu Dhabi

Ansambli "Lidhja e Prizrenit" nga Prizreni po merr pjesë në festivalin ndërkombëtar të valleve në Abu Dhabi të Emiratet e Bashkuara Arabe. Drejtori i Ansamblit,...

Kurti në Malishevë, i hip kombajës për korrje-shirje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zhvilluar vizite tek një fermer në Bubavec të Malishevës, bashkë me ministrin e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural,...

Lajmet e Fundit