13.8 C
Prizren
E premte, 9 Qershor, 2023

28 persona testohen sot nga komuna e Suharekës

Kryetari i komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, njofton se gjendja në këtë komunë paraqitet stabile përkundër faktit se kemi 5 raste me të infektuar.

Mirëpo, ai njofton se sot do të i nënshtrohen testit ndaj Covid-19, 28 persona nga Semetishti, Suhareka, Vraniqi dhe Dobërdolani.

Kryetari Muharremaj, apelon tek qytetarët që t’i përmbahen rekomandimeve pas masës së marrë nga ministria e Shëndetësisë që edhe kjo komunë të vendoset në karantinë nga dita e shtunë./tvprizreni.info/

Më Shumë

Sot Ferizaj-Liria, cila skuadër do të jetë pjesë e Superligës?

Stadiumi “Zahir Pajaziti” sot do të presë duelin mes Ferizajt dhe Lirisë së Prizrenit. Ferizajasit dhe prizrenasit do të përballen në sfidën e barazhit për...

Aksident i rëndë në autostradën ‘Ibrahim Rugova’, lëndohen dy persona

Policia ka njoftuar se ka ndodhur një aksident trafiku i rëndë dje në autostradën 'Ibrahim Rugova' në magjistralen Suharekë-Prizren. Si pasojë e aksidentit vetura është...

Lajmet e Fundit