10.8 C
Prizren
E shtunë, 18 Maj, 2024

Malishevë: Prishet asfalti “i ri”, komuna detyron firmën ta rregullojë

Komuna e Malishevës ka detyruar punëkryesin që ka kryer rrugën Malishevë-Banjë t’i përmirësojë defektet e shfaqura pas shtrimit të shtresës së dytë të asfaltit.

Sipas zyrtarëve komunalë, ky vendim është formë paralajmërimi edhe për operatorët tjerë ekonomikë që kanë projekte të fituara se punimet duhet të kryhen sipas standardeve të kërkuara, në të kundërtën, do të merren masat e parapara, njofton Klan Kosova.

Por në kompaninë që kreu punimet thonë se këto telashe nuk qenë si pasojë e punës së dobët, por për shkak të një gypi ekzistues.

Më Shumë

Shpallja e finalistit të dytë, Juli dhe Meritoni në televotim kokë më kokë

Juli dhe Meritoni janë në televotim kokë më kokë, ku njëri prej tyre do të jetë finalisiti i dytë. Të martën njëri prej banorëve të...

Abdixhiku viziton Dragashin: Qeni i Sharrit, ndër bukuritë e pasuritë më të mëdha shqiptare

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka vizituar Dragashin, shkruan PrizrenPress. Ai është pritur në Sharr nga kryetari Bexhet Xheladini. "Sonte në Sharr, Dragash....

Lajmet e Fundit