13.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Policia identifikon një veturë të falsifikuar në Vërmicë

Policia e Kosovës njofton se një veturë e tipit “Audi A3”, me targa të Shqipërisë, ka rezultuar të jetë e falsifikuar, pas kontrolleve të detajuara.

Sipas njoftimit, Policia në Vërmicë, ka përzgjedhur veturën për kontroll të detajuar. Pas verifikimit të detajuar, ka rezultuar se ka ndërhyrje te numri identifikues i veturës dhe dyshohet se janë bërë ndërhyrje mekanike në numrin e strukturës së automjetit. Si rrjedhojë vetura dyshohet të jetë e falsifikuar, raporton “Betimi për Drejtësi”.

Drejtues i automjetit ishte D.K., viti i lindjes 1989, shtetas i Shqipërisë.

Prokurori ka udhëzuar që rasti të trajtohet në procedurë të rregullt, ndërsa lënda për hetim i dorëzohet njësitit të autokrimeve për hetime e procedim të mëtejmë. /BetimipërDrejtësi

Më Shumë

Reperi që vdiq sot, Coolio, performoi në Kosovë pas luftës

Ylli i “Gangsta’s Paradise”, Coolio, i cili vdiq sot në moshën 59-vjeçare, performoi në Prishtinë gjatë vitit 2002 para mijëra fansave. Ai mbajti koncert pas...

Morinë, 42-vjeçari nga Presheva kapet në kufi me 5 kilogramë heroinë

Mëngjesin e sotëm policia ka kapur 5.1 kilogramë heroinë në pikën kufitare të Morinës. Policia njofton se në prangat e policisë ka rënë një...

Lajmet e Fundit