7.8 C
E premte, 19 Prill, 2024

Ballkani mposht lehtësisht Ferizajn

Ballkani ka shënuar fitore të thellë ndaj Ferizajt, me rezultat 3-0, në kuadër të javës së tetë në Superligën e Kosovës.

Golin e parë në ndeshje e ka shënuar Albion Rrahmani në minutën e 43’, derisa me këtë rezultat përfundoi pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, Leotrim Bekteshi dyfishoi epërsinë e Ballkanit, në minutën 68’, derisa golin e vulosjes së fitores e shënoi Meriton Korenica, në minutën e 76’.

Ballkani pas fitores ngjtiet në vendin e tretë me 12 pikë të grumbulluara nga pesë ndeshje. /Klankosova.tv/

Guardiola me çdo kusht e dëshiron transferimin e Musialas

Pep Guardiola raportohet se ka vendosur për objektivin kryesor të afatit kalimtar veror për Manchester Cityn. “The Guardian” raporton se City pritet që të bëjnë...

Hapet konkursi për Kryeshef Ekzekutiv të Ndërmarrjes Publike “Hidroregjioni Jugor” në Prizren

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Hidroregjioni Jugor” SH.A. ka shpallur një konkurs publik për pozitën e Kryeshefit Ekzekutiv. Kjo pozitë ka përgjegjësi të rëndësishme në menaxhim...