17.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Ballkani mposht lehtësisht Ferizajn

Ballkani ka shënuar fitore të thellë ndaj Ferizajt, me rezultat 3-0, në kuadër të javës së tetë në Superligën e Kosovës.

Golin e parë në ndeshje e ka shënuar Albion Rrahmani në minutën e 43’, derisa me këtë rezultat përfundoi pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, Leotrim Bekteshi dyfishoi epërsinë e Ballkanit, në minutën 68’, derisa golin e vulosjes së fitores e shënoi Meriton Korenica, në minutën e 76’.

Ballkani pas fitores ngjtiet në vendin e tretë me 12 pikë të grumbulluara nga pesë ndeshje. /Klankosova.tv/

Më Shumë

Në këtë kohë krize, Ledri Vula blen veturë që kap vlerën mbi 100 mijë euro

Reperi i njohur, Ledri Vula është bërë me një veturë të re luksoze. Bëhet fjalë për veturën e tipit “Porsche”, e cila ka një çmim...

Nesër fillon procesi mësimor, MASHTI kërkon bashkëpunim për kompensimin e orëve

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) ka njoftuar të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit se nesër, (e hënë, 3 tetor 2022), fillon...

Lajmet e Fundit