5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Moti sot, me diell dhe relativisht i ngrohtë

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës mbi vendin tonë sot që gjatë ditës do të mbajë mot me diell dhe relativisht i ngrohtë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë celsius.

Parashihet të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit e lehtë deri mesatare.

Më Shumë

110 vjet shtet shqiptar

Në Vlorë, si sot para 110 vjetëve, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën Pavarësinë e shtetit shqiptar. Qeveria e Ismail Qemalit nuk pati jetë të...

Për mbrojtje nga ortekët, JICA pyllëzon Restelicën

Agjencia për Zhvillim Ndërkombëtar e Japonisë - JICA, po zhvillon një projekt pune për parandalimin e fatkeqësive dhe menaxhimin e emergjencave. Ky projekt ka...

Flamuri dhe qeni

Lajmet e Fundit