19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Sulmoi me karrige basketbollistin e Rahovecit, arrestohet një tifoz i Pejës

Dje në ndeshjen mes Pejës dhe Rahovecit ka ndodhur një incident.

Një tifoz pejan e ka sulmuar një basketbollist të Rahovecit.

Kjo u konfirmua edhe nga raporti 24-orësh i Policisë së Kosovës.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi ai ka sulmuar me karrige një lojtar. I dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhej në raport.

Ndryshe, Peja arriti fitore ndaj Rahovecit, duke vazhduar e pamposhtur këtë sezon.

Më Shumë

Shqipëria sonte debuton në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll sonte (e shtunë) e fillon rrugëtimin në Kampionatin Evropian “Euro 2024”. Në “Signal Iduna Park” të Dortmundit, kuqezinjtë do të...

Nesër bëhet inaugurimi i shërbimit të Kardiologjisë në Spitalin e Prizrenit

Nesër  në Spitalin e Përgjithshëm “Prim. Dr. Daut Mustafa” në Prizren, do të bëhet inaugurimi i shërbimit të Kardiologjisë Intervente - Laboratori i Kateterizimit,...

Lajmet e Fundit