2.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Vdekja aksidentale e 8 vjeçarit në Romajë, i dyshuar një 11 vjeçar

Një fëmijë ka vdekur  tragjikisht në fshatin Romajë të Hasit.

Rasti ka ndodhur kur dy të miturit kanë qenë duke punuar me traktor në arë.

Në raportin 24-orësh të organeve të rendit thuhet se i dyshuari, 11 vjeçar, është duke marrë tretman mjekësor.

Është raportuar se viktima mashkull kosovar (viti i lindjes 2013 ) ka humbur jetën deri sa ishin duke punuar në ara me traktor. Në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitë përkatëse policore dhe ato mjekësore të cilët kanë marrë trupin e pajetë për obduksion. I dyshuari (viti i lindjes 2011 ) është duke marrë tretman mjekësor” – thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

Rasti po trajtohet si vdekje aksidentale.

Më Shumë

Rexhep Selimit e Jakup Krasniqit u vazhdohet paraburgimi

Dy ish-udhëheqësve të UÇK-së, Rexhep Selimit e Jakup Krasniqit u është vazhduar paraburgimi. Vendimin e ka marrë gjyqtari i procedurës paraprake, Nicolas Gillou. Edhe në këtë...

Rrjedha e ujit i mori përpara, gjenden trupat e pajetë të babë e bir në Malësi të Madhe

Trupat e pajetë të babë e bir, të cilët u rrëmbyen ditën e djeshme nga rrjedha e ujit në në Bogë të Shkodrës, janë...

Lajmet e Fundit