19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Vdekja aksidentale e 8 vjeçarit në Romajë, i dyshuar një 11 vjeçar

Një fëmijë ka vdekur  tragjikisht në fshatin Romajë të Hasit.

Rasti ka ndodhur kur dy të miturit kanë qenë duke punuar me traktor në arë.

Në raportin 24-orësh të organeve të rendit thuhet se i dyshuari, 11 vjeçar, është duke marrë tretman mjekësor.

Është raportuar se viktima mashkull kosovar (viti i lindjes 2013 ) ka humbur jetën deri sa ishin duke punuar në ara me traktor. Në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitë përkatëse policore dhe ato mjekësore të cilët kanë marrë trupin e pajetë për obduksion. I dyshuari (viti i lindjes 2011 ) është duke marrë tretman mjekësor” – thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

Rasti po trajtohet si vdekje aksidentale.

Më Shumë

Moti sot me diell dhe pjesërisht i vranët, temperaturat deri në 32 gradë Celsius

Moti sot parashihet të jetë me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen...

Pandeli Majko shpallet ‘Qytetar Nderi’ i Rahovecit

Rahoveci  ka kremtuar Ditën e Çlirimit. Në këtë ditë kremte, ish-kryeministri i Shqipërisë, Pandeli Majko, është shpallur "Qytetar Nderi" i Rahovecit dhe është vlerësuar...

Lajmet e Fundit