12.8 C
Prizren
E diel, 2 Tetor, 2022

363 raste të reja me COVID në Kosovë

363 raste të reja me COVID janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, derisa nuk është raportuar për ndonjë të vdekur nga ky virus.

Janë shëruar edhe 413 pacientë.

Aktualisht në Kosovë janë 3 mijë e 126 raste aktive me COVID.

Më Shumë

Rama: Shqipëria nuk ndalet së luftuari për pastërtinë e luftës së UÇK-së

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shkëputur një pjesë të fjalimit që e ka mbajtur në OKB që ka të bëj me Kosovën dhe...

SBASHK-u në pritje të mendimeve të anëtarësisë së saj – kjo e qartëson se a do të vazhdohet apo pezullohet greva

Edhe pse greva në arsim ka hyrë në javën e pestë të saj, Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (SBASHK) ende nuk...

Lajmet e Fundit