-0.2 C
Prizren
E premte, 27 Janar, 2023

KB Ponte Prizreni përforcohet me fundorin amerikan

Leondre Washington është basketbollisti më i ri i KB Ponte Prizreni. Për marrëveshjen ka njoftuar klubi prizrenas.

 

“Leondre Washington përforcon pozitën e fundorit. Playmakeri i ri i skuadrës është 180 cm amerikani Leondre Washington. Washington 24 vjeçar për herë të fundit u paraqit tek skuadra LSU Shreveport me ekip të cilin pat mesatare prej 16.75 pikëve dhe 3 asistimeve. I njejti do arrijë të martën dhe do jetë në dispozicion për ndeshjen që e luajm në fundjavë me Sigal Prishtinën”, ka njoftuar klubi prizrenas.

Më Shumë

Pse janë të rëndësishme për luftën në Ukrainë, tanket amerikane Abrams?

Administrata amerikane po përgatitet të japë dritën jeshile për dërgimin e një “numri të konsiderueshëm” tankesh Abrams M1 në Kiev. Kjo është raportuar nga burime...

Përballja e Fury me Usyk do të ketë tarifën më të lartë në historinë e boksit

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk janë gati për “tarifën më të madhe në historinë e boksit” ndërsa Arabia Saudite përgatitet të paraqesë një ofertë...

Lajmet e Fundit