-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Sot luhet gjysmëfinalja e parë e Botërorit mes Argjentinës dhe Kroacisë

Argjentina dhe Kroacia takohen sot (e martë) për të zhvilluar gjysmëfinalen e parë në Kampionatin Botëror që po mbahet në Katar nga 20 nëntori.

Ndeshja që fillon në ora 20:00, do të luhet në stadiumin “Lusail Iconic Stadium”.

Për të arritur në gjysmëfinale, Argjentina u deshtë të eliminonte Holandën përmes penalltive dhe natyrisht se ishte përballje e lodhshme për ta.

Por, të njëjtin fat e pati edhe Kroacia, pasi po ashtu eliminoi Brazilin (atë që cilësohej si favoriti kryesor në këtë turne) nëpërmjet 11 metërshave.

Kjo padyshim se do të jetë një përballje e zjarrtë, duke ditur dëshirën e dy përfaqësueseve që të kalojnë në final.

Fituesi i këtij dueli do të përballet me fituesin e sfidës tjetër mes Francës dhe Marokut, që luhet nesër nga ora 20:00. /Telegrafi/

Më Shumë

Drejtoresha e Arsimit në Prizren i përgjigjet LDK-së: Po propagandoni

Drejtoresha e Arsimit në Komunën e Prizrenit, Luljeta Veselaj-Gutaj, i ka hedhur poshtë akuzat e LDK-së, për shitjen e vendeve të punës. këto pretendime. Ajo...

Ndahen 720 mijë euro për subvencionimin e faturave të energjisë

Ministria e Financave ka ndarë 720 mijë euro nga Pakoja e Ringjalljes Ekonomike për Ministrinë e Ekonomisë, në mënyrë që të subvencionohen faturat e...

Lajmet e Fundit