16.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Rrahu gruan dhe vajzën/Arrestohet një person në Prizren

Një burrë është arrestuar në Prizren pasi që i njëjti ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes dhe vajzës së tij.

Policia njofton se pas intervistimit njërës prej viktimave i është dhënë ndihmë mjekësore.

Me vendim të prokurorit kujdestar, të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit policor për 48 orë.

?

Më Shumë

Deputetët përballen me rrugaçërinë serbe, Rexhaj: Ua thamë troç se Kosova është shtet i pavarur

Dy deputetët e Kuvendit të Kosovës, Arbër Rexhaj, dhe Erxhan Galushi, kanë marrë pjesë në takimin vjetor të Përfaqësuesve të Mbrojtjes dhe Parlamentet Evropës...

Vetëvendosje akuzon Totajn për rrënimin e objektit të ish-“Farmakos”-it në Prizren

Lëvizja Vetëvendosje! Qendra në Prizren ka shprehur shqetësimin e saj për veprimet e papërgjegjshme dhe joligjore të kryetarit të Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj. "Lëvizja...

Lajmet e Fundit