-3.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Dragash, intervistohen nga policia tre qytetarë që penguan KEDS-in të rregullonte linjën e rrymës

Tre qytetarë, të cilët kanë tentuar të pengojnë punën e KEDS-it dhe zyrtarëve policorë, janë dërguar në stacionin policor në Dragash dhe janë intervistuar.

Kjo pasi që ata penguan ekipet e KEDS-it teksa këta të fundit po tentonin ta rregullonin në trase.

 

Më Shumë

Sektori privat i diskriminuar nga ndihma e shtetit – punëtorët vazhdojnë të paguhen me pagë minimale

“Nuk e ndiejmë që jemi shtetas të Republikës së Kosovës. Shteti po na diskriminon”, thotë Hysni Gashi, i punësuar në një kompani pastrimi në...

SBAShK-u: Nuk do të kërkojmë që Ligji i Pagave të dërgohet në Kushtetuese

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK) ka theksuar se koeficienti i pagave i miratuar nga Qeveria e Kosovës nuk i ka...

Lajmet e Fundit