0.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Prizreni ndalon përdorimin e mjeteve piroteknike

Komuna e Prizrenit ka ndaluar përdorimin e mjeteve piroteknike në hapësira publike, nga 27 dhjetori deri më 3 janar.

Në njoftimin e Komunës thuhet se përdorimi i mjeteve piroteknike është i ndaluar në zona të banuara, tregje, rrugë dhe sheshe.

Më Shumë

50 mijë kosovarë në pritje të pasaportës

Mbi 50 mijë qytetarë kanë aplikuar për t’u pajisur me pasaportë, që nga fundi i shtatorit e deri më tash.Ata nuk kanë arritur të...

“Të gjithë miqtë e mi vdiqën atje” – adoleshentja ukrainase rrëfen tmerret që ka përjetuar në Mariupol

Adoleshentja ukrainase ka treguar disa histori të tmerrshme që kishte kaluar në qytetin jugor të Mariupolit, kur ishte nën sulmet e ashpra ruse. Në një...

Lajmet e Fundit