18.8 C
Prizren
E hënë, 20 Mars, 2023

Përurohet terreni sportiv në Caparc

Kryetari i Prizrenit,Shaqir Totaj, i shoqëruar me drejtoreshën e DKA-së, Luljeta Veselaj – Gutaj dhe zyrtarë të ekzekutivit, bënë sot përurimin e terrenit sportiv në Shkollën Fillore “Zef Lush Marku” në fshatin Caparc, që do të shërbejw për nxënësit, por, edhe për nevojat sportive të komunitetit të kësaj zone.

“Projekte të këtilla do të realizohen edhe në pjesë të tjera të Komunës, duke i mbështetur të rinjtë për suksese të mëtejme në të gjitha fushat e sportit”,njofton Komuna e Prizrenit.

Më Shumë

Ndahet nga jeta avokati nga Prizreni, Orhan Rekathati

Oda e Avokatëve të Kosovës ka njoftuar për vdekjen e avokatit nga Prizreni, Orhan Rekathati, i cili u nda nga jeta në moshën 79-vjeçare. OAK...

Dëshmi për Gjykatën e Hagës: Lvova-Belova ia konfirmon Putinit se adoptoi një adoleshent nga Donbasi

Pasi Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshoi një urdhër-arrest për presidentin e Rusisë, Vladimir Putin dhe komisioneren për të drejtat e fëmijëve, Maria Alekseevna Lvova-Belova, u...

Lajmet e Fundit