12.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Brenda një ore, tri tërmete në qytetin e provincës turke ku mbeten mbi 40 mijë të vdeku

Qyteti turk, Goksun, është goditur nga tri tërmete brenda orës së fundit.

Kështu ka bërë të ditur faqja zyrtare e Organizatës së Pavarur Shkencore dhe ofruese e informacionit për tërmete në kohë reale.

Sipas EMSC-së, Goksun u godit nga tri tërmete të cilët ishinë me shkallë 3.8, 4.1 dhe 4.5 shkallë të Rihterit, transmeton Klankosova.tv.

Kujtojmë se Goksun është një qytet i provincës Kahramanmars, provincë kjo që u godit nga tërmeti vdekjeprurës që la të vdekur mbi 41 mijë njerëz.

Më Shumë

Anulohet gjykimi për vrasjen me thikë tek “Tranziti i ri” në Prizren

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të hënën, është anuluar seanca gjyqësore ndaj të akuzuarve për vrasjen e M.K., Orhan Ademaj dhe Albert Ademaj, për...

Një person në Prizren rrah ish të dashurën

Një vajzë në fshatin Lubizhdë e Prizrenit ka raportuar në polici se është sulmuar fizikisht nga ish i dashuri i saj. Policia njofton se rasti...

Lajmet e Fundit