9.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Moti sot me diell dhe vranësira të pjesshme

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat e mëngjesit do të jenë më të ulëta se ditët paraprake, por mesdita shënon rritje për 2-3 gradë Celsius më shumë se ditët tjera.

Temperaturat minimale pritet të sillen ndërmjet -6 deri dhe -3 gradë Celsius, ndërsa ato maksimalet e ditës ndërmjet 7 dhe 11 gradë Celsius.

Më Shumë

Në mesnatë përfundon ora dimërore, akrepat lëvizin një orë para

Natën nga e shtuna në të diele, më saktë më 26 mars në orën dy pas mesnate, mbaron ora dimërore dhe fillon koha e...

Komisioni për Buxhet shqyrton gjendjen në TRUST dhe çështjen e guvernatorit

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere sot do të mbajë mbledhje.   Në këtë mbledhje do të ketë diskutim rreth Bordit Drejtues të Fondit të Kursimeve Pensionale...

Lajmet e Fundit