19.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Liria mposht Istogun, fiton tri pikë të rëndësishme

Skuadra nga Prizreni, FC Liria ka fituar tri pikë të rëndësishme në xhiron e 24-të të Viva Fresh Ligës së Parë, grupi A.

Prizrenasit e mposhtën në shtëpi Istogut me rezultatin e thellë 5-2.

Për vendasit në këtë ballafaqim shkëlqeu Prins Tijueza i cili shënoj tre gola.

Dy golat e tjerë i realizuan Astrit Berisha dhe Blendi Memaj.

Dy golat për Istogun i shënuan Eldar Kelmendi dhe Dion Berisha.

Më këto tri pikë të reja, Liria barazohet me Feronikelin`74 në krye të tabelës me nga 47 pikë.

Feronikeli`74 në fundjavë ndeshet me Drenasin

Më Shumë

Turqit e Ballkanit s’e duan Erdoganin, votuan Kiliçdaroglunë

Fitorja e presidentit Recep Tayyip Erdogan në balotazhin presidencial të Turqisë të dielën u festua në të gjithë Ballkanin – rajon në të cilin...

AAK kërkon që paga minimale të jetë 370 euro

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka propozuar që paga minimale në vendin tonë të jetë 370 euro. AAK po ashtu ka propozuar që pensioni i...

Lajmet e Fundit