16.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Kryeziu kritikon Drejtorinë e Arsimit në Rahovec për “konkurset politike”

Sot Kuvendi Komunal i Rahovecit ka mbajtur seancën e radhës.

Në këtë seancë, asamblistja e LDK-së, Edona Kryeziu, ka ngritur si shqetësim konkurset e fundit të shpallura nga Drejtoria e Arsimit.

Sipas saj, në këto konkurse pranohet ata që janë në një vijë politike me pushtetin komunal.

Kryeziu ka thënë se edhe paneli intervistues është i së njëjtës parti, pra asaj në pushtet – AAK-së.

“Direktivat i marrin nga ju kryetar”, ka thënë asamblistja Kryeziu.

“Kur i shikojmë ata emra na dalin se janë të njëjtës parti në pushtet. Kërkojmë nga drejtori i Arsimit dhe nga ju kryetar që kjo strategji mos të përsëritet në konkurset e radhës”, është shprehur Kryeziu, e cila ka parashtruar edhe disa pyetje për drejtorin e Arsimit.

Më Shumë

Nagavci paralajmëron ndërtimin e çerdheve në katër qytete, jep detaje për ndarjen e 70 bursave

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, ka thënë se janë në proces të ndërtimit të katër çerdheve të reja në Prizren,...

Krasniqi: Më 5 gusht do të shkruajmë histori

Haxhi “Robin” Krasniqi synon ta jetojë ëndrrën e tij të kamotshme për të boksuar dhe për të fituar në vendin ku i rrahë zemra,...

Lajmet e Fundit