10.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Arrestohen në Prizren se posedonin mbi 10 kg marihuanë në vlerë mbi 36 mijë euro

Policia i ka arrestuar dy të dyshuar se posedonin 10 kilogramë e 414 gramë marihuanë në vlerë prej 36 mijë e 500 euro.

Arrestimi i tyre ka ndodhur të shtunën në mëngjes në dy lokacione në Prizren.

Të dyshuarve u është caktuar masa e ndalimit prej 48 orëve, ndërsa rasti ndaj tyre është iniciuar si “blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikeve, substancave psikotrope dhe analoge”.

Marihuana ishte destinuar për tregun ndërkombëtar.

“Në cilësi të provave materiale janë sekuestruar edhe prova tjera që lidhen me rasti. Po ashtu janë arrestuar dy të dyshuar: O.F., (mashkull kosovar, viti i lindjes 1976) dhe A.U., (mashkull shtetas i Turqisë, viti i lindjes 1970)”, ka njoftuar Policia./BetimipërDrejtësi

Arratisja e Radojiçiqit në vitin 2018, Sylë Hoxha: Ka pasur ‘misionarë’ që t’i hiqet fletëarresti, të vijë në Kosovë

Ish kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prizren, Sylë Hoxha, në emisionin “Frontal” të T7 u pyet nëse ka pasur mbështetje ose pajtim politik që...

Dioqeza Rashkë-Prizren: Armët u gjetën në oborr, nuk pati viktima brenda mureve të manastirit të Banjskës

Peshkopi Teodosije sot pasdite ka vizituar Manastirin e Banjskës, për t’u njoftuar për ngjarjet që kanë ndodhur në dhe rreth manastirit dje dhe sot. “Gjatë...

Lajmet e Fundit