6.8 C
Prizren
E diel, 4 Dhjetor, 2022

42-vjeçari në Prizren kërcënon me “AK-47” dhëndrin e tij

Polica e Kosovës, të enjten rreth orës 23:30, përmes e-mailit ka pranuar një informatë se më datën 27 tetor kishte ndodhur një rast i kanosjes në Prizren.

“Pas një mosmarrëveshjeje i dyshuari E. S., 42-vjeçar, ka kanosur dhëndrin e tij A.K., 56-vjeçar, gjatë kanosjes i dyshuari në duar mbante një pushkë automatike ‘AK-47’”, thuhet në njoftim.

Po ashtu bëhet e ditur se është arrestuar i dyshuari dhe është konfiskuar arma, një pushkë automatike “AK 47” me dy karikatorë të zbrazët.

“Në konsultim me prokurorin, është iniciuar rast për ‘Kanosje’ dhe ‘Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve. Rasti mbetet nën hetime të mëtejme në Stacionin Policor Prizren”, thuhet në njoftim e Policisë.

Më Shumë

Rahoveci dënohet me 650 euro

Skuadra e Rahovecit është dënuar përsëri nga Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur vetë klubi në fjalë. Sipas njoftimit të lëshuar para pak çastesh, Rahoveci është...

Kapet në flagrancë duke vjedhur një veturë, arrestohet i dyshuari në Prizren

Një person është arrestuar në Prizren, pasi që i njëjti është zënë në flagrancë duke vjedhur një veturë. Sipas raportit 24-orësh të Policisë së Kosovë,...

Flamuri dhe qeni

Lajmet e Fundit