7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

42-vjeçari shqiptar humb jetën në burgun grek

 

Një shqiptar i burgosur në Greqi, ka vdekur në qeli.

Fillimisht po dyshohet se vdekja ka ardhur për shkaqe patologjike, por mjekët ligjorë ende nuk e kanë dhënë fjalën e fundit lidhur me ngjarjen, raporton Euronews.al.

42-vjeçari, identiteti i të cilit ende nuk dihet, po vuante dënimin në burgun “Balkoura”, ndërsa është transportuar pa shenja jete drejt spitalit të Trikallas, bëjnë të ditur mediat greke.

Më Shumë

‘Raportet e Kosovës me SHBA-në’- Kadri Kryeziu :Vërejtje me gojë, ende s’i kemi marrë vërejtjet me shkrim

Ish-anëtari i Gjykatës Kushtetuese, Kadri Kryeziu ka folur për raportet e Kosovës me SHBA-në, ai në deklaratën të cilën e ka dhënë Hovenier ku...

Liria e Fushë-Kosova / Pa gola

Dueli i skuadrave që gjenden në zonën e rrezikshme mes Lirisë dhe Fushës Kosovës është mbyllur pa gola. Prizrenasit ndodhen në vendin e fundit me...

Lajmet e Fundit