10.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

52 aksidente e 1 mijë e 555 gjoba në trafik në 24 orë

Policia e Kosovës ka publikuar disa statistika të punës së tyre për 24 orët e fundit.

Sipas këtij raporti kanë ndodhur gjithsejt 52 aksidente në trafik nga të cilat 23 aksidente janë regjistruar me të lënduar, kurse 29 me dëme materiale.

Nga njësitet e trafikut janë shqiptuar 1 mijë e 555 tiketa.

Janë arrestuar 16 persona, tetë janë në mbajtje dhe dy janë dërguar në vuajtje të dënimit.

 

Më Shumë

Katër raste të dhunës në familje brenda 24 orëve në Kosovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit në Kosovë, janë raportuar katër raste të dhunës në familje. Kështu bëhet e ditur...

Ndërron jetë mësimdhënësja, Drita Zogaj -Krasniqi

Ka ndërruar jetë mësimdhënësja, Drita Zogaj Krasniqi Lajmin për vdekjen e saj e ka bërë vë ditur drejtoresha e Drejtorisë së Arsimit në Prizren, Luljeta...

Vjedhje në Rahovec

Lajmet e Fundit