11.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

664 qytetarë të dënuar në 24 orët e fundit për mosrespektim të ligjit antiCOVID-19

Policia po vazhdon me dënimin e qytetarëve që nuk po e respektojnë ligjin për parandalimin e përhapjes së virusit COVID-19.

Sipas statistikave të përgjithshme, në 24 orët e fundit janë dënuar 664 qytetarë për mosrespektimin e këtij ligji, përcjell Klankosva.tv.

Gjatë kësaj periudhe janë shqiptuar edhe 1396 tiketa trafiku.

Gjithashtu, janë arrestuar 18 persona si dhe 12 janë dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Prizren/ Një muaj paraburgim burrit që mashtroi me vizë dhe i mori jashtëligjshëm 17.000 euro

Gjykata Themelore në Prizren i ka caktuar masën e paraburgimit të pandehurit H.H., që po dyshohet se ka kryer veprat penale mashtrim dhe kanosje. Sipas...

Mot me vranësira sot, parashihen edhe reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për parashikimin e motit për sot dhe ditët e tjera të kësaj jave. “E martë- Mot me vranësira të...

Lajmet e Fundit