1.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Suharekë: Hajnat ia vjedhin pistoletën me gaz, e pëson pronari i saj

Një rast vjedhjeje ka ndodhur në fshatin Reshan të Suharekës, ku disa të dyshuar kishin hyrë me forcë në shtëpinë e një personi dhe ia kishin vjedhur një pistoletë me gaz, të enjten në mesditë.

Sipas raportit 24 orësh të policisë pasi pistoleta ishte pa leje, ndaj ankuesit është hapur rasti “armëmbajtje pa leje”.

Me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt.

Më Shumë

Pranvera e vështirë

Qazim Thaçi Katër  dekadat e  fundit Kosovën e kanë përcjellë me  ritme të ndryshme  dhe etapa zhvillimore me plotë krajata, dhembje e histori  të dhembshme,...

Arrestohet një 36-vjeçar në Rahovec, iu gjetën dy pushkë, një mitraloz e 130 fishekë në shtëpi

Një 36-vjeçar është arrestuar në Rahovec, pasi gjatë një kontrolli në shtëpinë e tij në fshatin Drejnë i janë gjetur dy pushka me mitraloz...

Lajmet e Fundit