14.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Punëdhënësi sulmon fizikisht punëtorin në Prizren

Një punëtor është sulmuar fizikisht nga punëdhënësi .

Ata kanë pasur  mosmarrëveshje për shkak të kryerjes së disa punëve

Konflikti verbal që kishin me njëri-tjetrin dyshohet se ka eskaluar në dhunë fizike, ashtu që shefi ka goditur me shuplakë punëtorin e tij, duke i shkaktuar lëndime.

Përballë kësaj situate, viktima ka vendosur që ta denoncojë rastin në polici, ku ka dhënë deklaratën e tij lidhur me atë që ka ndodhur.

Si rezultat i denoncimit, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar nisjen e hetimeve për zbardhjen e rastit, ndërsa veprimet e tjera do të ndërmerren posa të sigurohet prezenca e të dyshuarit, i cili nuk është kapur akoma përkundër kërkimeve nga ana e Policisë.

Më Shumë

Zgjatet afati i aplikimit për subvencione

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka njoftuar se e ka zgjatur afatin për aplikim për pagesa direkte/subvencione për kulturat bujqësore deri më...

Erdogan thotë se Putini mund të vizitojë Turqinë në prill – tregon edhe arsyen e vizitës së presidentit rus

Presidenti Recep Tayyip Erdogan ka thënë se homologu i tij rus Vladimir Putin mund të udhëtojë në Turqi më 27 prill për të marrë...

Lajmet e Fundit