0.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

A do të jetë i gatshëm Shaqiri për ndeshjen ndaj Serbisë? E zbulon trajneri i Zvicrës

Një lajm jashtëzakonisht i mirë ka ardhur së fundit nga trajneri i Zvicrës Murat Yakin në prag të ndeshjes vendimtare kundër Serbisë.

Në konferencë për media para ndeshje e cila do të zhvillohet të premten nga ora 20:00, Yakkin ka zbuluar se Shaqiri është gati për të luajtur dhe bashkë me të edhe Okafor për të cilin kishte dyshime.

“Shaqiri dhe Okafor janë gati për të luajtur nesër, ndërsa Yann Sommer dhe Nico Elvedi janë të ftohur, por edhe ata të dy do të jenë në formë nesër”, ka thënë ai.

Zvicra ka tre pikë në vendin e dytë në grupin G, kurse Serbia është në vendin e fundit me një pikë.

Ndeshja zhvillohet nesër, me fillim nga ora 20:00.

Më Shumë

Sot mot me diell e vranësira, temperaturat shënojnë ngritje

Për sot parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat më të pranishme priten gjatë orëve të mëngjesit. Në ndonjë rajon mund...

Arrestohet një person në Prizren

Një person i kërkuar është arrestuar në Prizren. Arrestimi i tij është bërë me urdhër të gjykatës. PKK Vërmicë 03.02.2023-15:10. Në bazë të urdhëresës së lëshuar...

Lajmet e Fundit