-1.2 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Latifi emëron Sabahajdin Cenën këshilltar për kategoritë e dala nga lufta e UÇK-së

Kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka emëruar Sabahajdin Cenën këshilltar për kategoritë e dala nga lufta e UÇK-së.

“Jam i nderuar që sot, në kabinetin tim, kam emëruar bashkëluftëtarin tim të respektuar, prof.dr. Sabahajdin Cenën, këshilltar për kategoritë e dala nga lufta e UÇK-së”.

“Paraprakisht, i jam shumë mirënjohës për tërë kontributin e tij në luftën tonë çlirimtare dhe për bashkëpunimin e vazhdueshëm dhe të frytshëm që kam pasur me të, ish Kryetarit të OVL të UÇK-së, z. Vajdin Berisha, i cili ka ndërruar jetë me 6 gusht të këtij viti. Sabahajdinit i uroj punë të mbarë”, ka shkruar Latifi në “Facebook”.

Më Shumë

Chelsea gaboi tre herë lidhur me dokumentet e transferimit të Ziyech

Hakim Ziyech mund të quhej transferimi më i fundit i skuadrës së Paris Saint-Germain. Megjithatë, kjo nuk ndodhi, pasi që u bë një gjë e...

U përkujtua 33 vjetori i masakrës së Malishevës

Sot, u bënë 33 vite nga ngjarja më e rëndë e vitit 1990 në Malishevë, ku ranë dëshmorë Ali Kryeziu dhe Hisni Mazreku, ndërsa...

Lajmet e Fundit