0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

AAK-ja fiton më së shumti ulëse në Kuvendin e Rahovecit

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës i ka fituar 12 vende në Kuvendin Komunal të Rahovecit, sipas rezultateve të publikuara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

Në vendin e dytë është Lëvizja Vetëvendosje me shtatë ulëse, ndërsa në vendin e tretë dhe të katërt është Lidhja Demokratike dhe Partia Demokratike me nga gjashtë ulëse.

Më Shumë

Samiti i UEFA: Rusia mbetet e përjashtuar

Klubet ruse të futbollit dhe ekipi i tyre kombëtar nuk do të mund të marrin pjesë në garat evropiane për sa kohë që lufta...

50 mijë kosovarë në pritje të pasaportës

Mbi 50 mijë qytetarë kanë aplikuar për t’u pajisur me pasaportë, që nga fundi i shtatorit e deri më tash.Ata nuk kanë arritur të...

Lajmet e Fundit