0.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Agim Gashi, këngë për Elvis Pistën

ElvisPista14

Ti Elvis i Rahovecit
Ti Elvis djal i Arbërisë
Ti sot dhëndërr prap u bëre
Ditë e zezë e Dardanisë

Pak më parë për disa muaj
Martoi nëna të vetmin djalë
Si do t´ndjehet sot zemra e nënës
Kur ja bien n´shtëpi të vrarë

Ta zunë priten pas mesnte
Ti s´mendoje që ka krime
Kriminelët zbrazën armën
Në tradhëti të vranë pas shpine

Kushdoqofshin e kahdoqofshin
Krimineli ka veç një ftyrë
I ka duart zemërprishuri
Plot me gjak deri në brrylë

Deputet populli të zgjodhi
Ta dha votën e besimin
S’ka mendue Rahoveci
Sot me gjak ta zbardh agimin

Nusja jote e dashura nuse
Gjakun tënd në bark e mban
Rrobat tua në shtrat t´nusnisë
Krejt me lot e shkreta i lane

Mallkon jetën edhe fatin
Mallkon vrasësin e kriminelin
Plagë në zemrat e nuseve tona
Plagë në zemrën e atdheut

Dardania qan me lotë
Si e kemi kështu shtetin
N´liri vritet çlirimtari
N´liri vritet deputeti

15.06.14
Düren

Më Shumë

Apeli e kthen në rigjykim rastin e rrënimit të aneks-objektit të kompleksit “Abi Çarshia”

Gjykata e Apelit e ka kthyer në rigjykim rastin e rrënimit të aneks-objektit të kompleksit “Abi Çarshia”, ku u dënua deputetja e Vetëvendosjes dhe...

Vëllaznimi fiton ndeshjen dramatike ndaj Ponte Prizrenit

Vëllaznimi ka shënuar fitore fantastike ndaj Ponte Prizrenit, duke e mposhtur në vazhdime, me rezultat 91-86, në kuadër të Prince Caffe Superligës së Kosovës...

Lajmet e Fundit