12.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Agjërimi i Ramazanit fillon me datë 24 prill

Bashkësia Islame e Kosovës ka dalë me një njoftim për muajin ramazan. Nga BIK kanë deklaruar se agjërimi i Ramazanit fillon me datë 24 prill.

Përmes një njoftimi, kryesia e BIK’ut kanë njoftuar besimtarët myslimanë se muaji i ramazanit fillon ditën e premte.

Me rastin e fillimit të muajit të madhëruar të Ramazanit, Kryesia e BI-së, ka përgëzuar besimtarët myslimanë në Kosovë, diasporë e trojet tona duke u dëshiruar agjërim të lehtë, shtim të ibadetit dhe solidaritet me nevojtarët.

Më Shumë

Parashikimi i moti për sot në Kosovë: Parashihen reshje dhe ulje e temperaturave

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që sot mbi vendin tonë të mbajë mot i vranët. Sipas IHMK-së, parashikohet ulje e lehtë e temperaturave. Gjatë ditës mund...

Thaçi vjen në Kosovë (FOTO)

Ish-presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, gjendet në Kosovë. Klankosova.tv mëson se arsyeja e ardhjes së tij është për ta vizituar nënën e tij, e cila...

Moti sot me diell

Lajmet e Fundit