17.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

‘Agnus Dei’, merr çmimin për montazhën më të mirë

Agnus Dei-film kosovarNë festivalin e filmit në Brazil „Mostra Internacional de Cinema da Amazonia“, filmi kosovar „Agnus Dei“ është shpërblyer me çmimin për montazhe më të mirë, punë e cila është realizuar nga Agron Vula.

Agim Sopi ka njoftuar se ky çmim është i 29-ti me radhë që ka fituar filmi „Agnus Dei“, në festivale të ndryshme nëpër botë, që numërohen të jenë 80 prezantime zyrtare.

Më Shumë

Balje për kalimin e mundshëm në Grupin Parlamentar të LDK-së: Nuk di çfarë vjen, por për bashkëpunim jam

Deputetja e Grupit Parlamentar 6+, Duda Balje, ka deklaruar se kohëve të fundit ka shumë mospajtime me Qeverinë e Kosovës, ku edhe bën pjesë...

Malisheva e Nismës i harxhon 50 mijë euro për këshilla, thotë që ka pak punëtorë

Mbi 50 mijë euro do të shpenzojë nga buxheti i saj, komuna e Malishevës për shërbime konsulente në shtatë drejtori. Sipas komunës këto shpallje...

Bota sot

Vranët dhe me shi

Lajmet e Fundit