-7.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

“AKEA“ në Prizren fillon aksionin “Shporta e Ramazanit”

AKEA ndihmaOrganizata Joqeveritare “ AKEA “ në Prizren, ka filluar aksionin e madh humanitar “ Shporta e Ramazanit”.

Nëpërmjet këtij aksioni humanitar,” AKEA” synon të jetë urë lidhëse e solidarizimit në mes të atyre që kanë për të ndihmuar dhe familjeve me gjendje të dobët ekonomike, që së bashku t’i begatojnë sofrat e iftarit atyre që nuk kanë.

Ndërkaq, qytetarët me vullnet të mirë mund të kontribuojnë duke bërë pagesën prej 5 eurove në të gjitha marketet, ku është i vendosur posteri I Shportës së Ramazanit.

“Ndihmat e grumbulluara më pastaj shpërndahen direkt në shtëpitë e skamnorëve nëpërmjet vullnetarëve të OJQ-së AKEA”,njoftojnë përfaqësuesit e AKEA-s

Dy ditë para fillimit të Ramazanit, ”AKEA” i gëzoi 30 famlje nevojtare me pako ushqimore, donacione të siguruara nga dy afaristë lokalë./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Përleshje masive në një aeroplan: 15 gra godasin egërsisht njëra-tjetrën në El Salvador

Një fluturim nga El Salvador në Sao Paulo të Brazilit u shndërrua në kaos pasi shpërtheu një përleshje masive mes 15 grave që godisnin...

Rahovec: Burgim të përjetshëm për personin që vrau vëllain dhe i dogji trupin

Burgim të përjetshëm për G.K. Vendimi është marrë të mërkurën nga Gjykata Themelore e Gjakovës. Kjo për shkak se i pandehuri akuzohet për vrasjen e të...

Lajmet e Fundit