0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Sekreti i një martese të lumtur? Flini nudo

nudoSekreti i një martese të lumtur është tek të fjeturit krejtësisht nudo. Ata që nuk veshin rroba në krevat kanë një marrëdhënie më të lumtur se ata që vishen.

Sipas një studimi të kryer në Britani ku u përfshimë më tepër se një mijë persona, çiftet që flenë nudo në shtrat kanë më tepër harmoni mes tyre, intimitet dhe besim.

57% e atyre që flenë nudo u shprehën që janë të lumtur në marrëdhëniet e tyre, krahasuar me 43% të atyre që flenë me pizhame. Të fjeturit nudo sipas studimit është një gjest që nënkupton intimitet, besim dhe mirëkuptim tek partneri.

33-vjeçari Stephen McKensie, nga Portsmouth thotë: “Unë kam 6 vjet që fle nudo, dhe është shumë herë më mirë se sa të veshësh pizhama. Bashkëshortja ime fle nudo gjithashtu. Kjo na ndihmon ne të shplodhemi kur jemi në krevat.”

Çiftet nuk pëlqejnë sjellje të ndryshme të partnerëve të tyre. Gjysma e çifteve britanike bezdisen kur partneri i tyre ha ushqim në shtrat, ndërsa 23% urrejnë kur partneri i tyre fle me çorape.

Më Shumë

Mbi 21 vjet burgim burrit që vrau vëllain për bagëti në Rahovec

Me 21 vjet e 6 muaj është dënuar J.G. i akuzuar për vrasjen e vëllait të tij në Rahovec pas një mosmarrëveshjeje rreth disa...

Totaj e godet Qeverinë për shtrenjtimin e tatimit: E pamundur të arsyetohet

  Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka kundërshtur ngritjen e normës së tatimit në pronë. Për këtë ai kritikoi Qeverinë e Kosovës. Ai ka thënë se...

Lajmet e Fundit