-3.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Turni i parë i zyrtarëve policor të PK-së, nisen për Shqipëri

Policia  Kosoves-ShqiperiseSot fillon implementimi i Memorandum Bashkëpunimit në mes të Policisë së Kosovës dhe Policisë së Shqipërisë për patrullime të përbashkëta.

Turni i parë i zyrtarëve policor të PK-së, gjegjësisht të njësive rajonale të komunikacionit rrugor, do të udhëtojnë për në Republikën e Shqipërisë nga Pik Kalimi kufitar Vermicë.

Gjatë fillimit të implementimit të marrëveshjes së bashkëpunimit policor do të marrin pjesë të dy përgjegjësit e Divizionit të Komunikacionit Rrugor të PK-se dhe përgjegjësi i Komunikacionit Rrugor nga Shqipëria.

Më Shumë

Qindra viktima nga tërmeti i fuqishëm në Turqi dhe Siri

Një tërmet i fuqishëm prej 7.8 shkallësh të Rihterit goditi të hënën juglindjen e Turqisë dhe veriun e Sirisë, duke lënë të vdekur qindra...

Milan, Ibrahimovic lihet jashtë listës së UEFA-s

Trajneri i Milan-it, Stefano Pioli ka publikuar emrat e përzgjedhur për rikthimin e kuqezinjëve në Champions League. Zlatan Ibrahimovic mbetet jashtë asaj liste të Milan-it....

Lajmet e Fundit