13.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Akil Gjakova është në çerekfinale të “Tokyo 2020

Akil Gjakova ka arritur në çerekfinale të Lojërave Olimpike “Tokyo 2020” në kategorinë deri në 73 kilogramë.

Ai e ka eliminuar kundërshtarin e tij nga Suedia Tommy Macias.

Akil Gjakova në çerekfinale do të përballet me xhudistin nga Mongolia, Tsendochir Tsogtbaatar

Hiç më shumë se 16 sekonda nuk iu deshtën xhudistit Akil Gjakova për ta mposhtur kundërshtarin e tij Ahmed Ayash.

Ai e mposhti xhudistin nga Jemeni me Ippon.

Gjakova ka kaluar në mesin e 32 xhudistëve më të mirë të turneut.

Në raundin e dytë, Akil Gjakova do të përballet me xhudistin nga Zvicra, Nils Stump.

Më Shumë

Paga e shtatorit për mësimdhënësit, Murati thotë se do të veprohet sipas ligjit

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, nuk ka treguar nëse do t’iu procedohen pagat mësimdhënësve dhe shërbyesve civilë të komunave për muajin...

Balje për kalimin e mundshëm në Grupin Parlamentar të LDK-së: Nuk di çfarë vjen, por për bashkëpunim jam

Deputetja e Grupit Parlamentar 6+, Duda Balje, ka deklaruar se kohëve të fundit ka shumë mospajtime me Qeverinë e Kosovës, ku edhe bën pjesë...

Moti sot

Lajmet e Fundit