10 C
Prizren
E enjte, 2 Shtator, 2021

Aksident i rëndë në aksin rrugor Malishevë-Arllat, vdes një person e lëndohen dy të tjerë

Një person ka vdekur dhe dy të tjerë kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti të ndodhur mëngjesin e sotëm, në rrugën Malishevë-Arllat.

Policia ka njoftuar se bëhet fjalë për viktimën B.G., rreth 74-vjeç.

“Sot rreth orës 07:14 në aksin rrugor Malishevë-Arllat, pikërisht ne fshatin Terpezë ka ndodhur aksident komunikacioni mes dy veturave me përfundim me fatalitet. Ne vendin e ngjarjes kanë dalë njësia e trafikut rajonal, zjarrëfiksat dhe Emergjenca mjekësorë. Sipas mjekut kujdestar i dalë ne vend ngjarje ka konstatuar vdekjen e një personi B.G rreth 74 vjeçar dhe dy persona te lënduar”, ka konfirmuar policia.

Më Shumë

Bie në një greminë në Prevallë, ndërron jetë 29 vjeçari

Një 29-vjeçar ka ndërruar jetë pasi që dyshohet se ka rënë në një greminë në bjeshkët e Prevallës,. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar...

Lëshuan teste COVID negativ të falsifikuara, paraburgim për 3 të dyshuar në Prizren

  Gjykata Themelore e Prizrenit u ka caktuar nga një muaj paraburgim të pandehurve Xh.K., A.S., dhe Sh.K., për shkak të dyshimit të bazuar se...

204 gjoba në 24 orët e fundit në Prizren për mosrespektim të masave anti-Covid

Policia rajonale e Prizrenit ka shqiptuar 204 gjoba në 24 orët e fundit për mosrespektim të masave anti-Covid. Siç bëhet e ditur në një komunikatë...

U përuruan shtatorja e heroit Selajdin Berisha dhe Sheshi i UÇK-së

  Pas 23 vitesh, heroi i kombit Selajdin Berisha, do ta ketë shtatoren e merituar, kurse Prizreni, Sheshin e UÇK-së. Në kuadër të aktiviteteve të organizuara...

Qeveria e lëshon me qira pronën e shpronësuar për autostradën “Ibrahim Rugova”

Bersim Abdija nga Prizreni, së bashku më gjashtë propozues të tjerë, kanë kërkuar masë të sigurisë për një sipërfaqe të pronës së tyre, e...

Prizren/ Shkoi për t’i thyer frangat, një i dyshuar e godet ia merr të hollat dhe ikën

Një grabitje ka ndodhur dje në Prizren, njofton policia. Sipas policisë, një person është goditur me grusht dhe iu kanë grabitur frangat, teksa viktima po...

Zyrtarët publikë, pas 13 shtatorit, nuk do të mund të shkojnë në punë pa u vaksinuar

Në bazë të vendimit të Qeverisë për masat shtesë anti-COVID, të gjithë punonjësit e sektorit publik në vend, pas datës 13 shtator, nuk do...

Kurti: Vdekja e 36 qytetarëve lajm i trishtueshëm, do të shqiptojmë më shumë gjoba për shkelësit e masave

Ka përfunduar mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës e thirrur pas vdekjes së 36 qytetarëve për vetëm 24 orë. Kryeministri Albin Kurti në një...

Shtyrja e vitit shkollor? – flet kryetari i SBAShK-ut

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, Rrahman Jasharaj ka thënë se janë në pritje të vendimit të Ministrisë së Arsimit...

U kapën me lëndë narkotike, arrestohen dy persona në Prizren

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona të dyshuar për “Posedim të substancave narkotike”, në Prizren, raporton PrizrenPress Siç njofton Policia, të dyshuarve u janë...

Në Prizren, burri sulmon fizikisht gruan

Policia njofton për një rast të dhunës në familje të ndodhur në Prizren, raporton PrizrenPress Burri dyshohet se ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij. Viktima ka...

Në Prizren, 14 pacientë me COVID-19 janë në gjendje të rëndë shëndetësore

18 persona kanë vdekur si pasojë e infektimit me koronavirus, ndërsa nga 12,406 testime 2295 kanë rezultuar pozitiv duke rritur numrin e rasteve aktive...

Edhe Nait Hasani dorëzon detyrën e ambasadorit në Shqipëri

Ambasadori i Kosovës në Shqipëri Nait Hasani, ka përfunduar sot misionin e tij prej diplomatit në Tiranën zyrtare. Ai ka dorëzuar detyrën e ambasadorit, duke...

Spitali i Prizrenit,173 pacientë po trajtohen me Covid-19

Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se 1237 pacientë janë të shtrirë në klinikat Covid dhe spitalet e përgjithshme. Prej tyre 1139...

Turqi, vdesin 8 anëtarë të një familje nga Covid-19

Një tragjedi e vërtetë ka goditur një familje turke në provincën e Rizes në Turqi, ku gjatë 6 muajve të fundi humbi 8 anëtarë...

Shtetasi i Shqipërisë nuk e pranon fajësinë se ia dha 10 euro ryshfet policit në Vërmicë

I pandehuri Qamil Halilaj, në seancën fillestare të mbajtur të hënën në Gjykatën Themelore në Prizren, nuk e pranoi fajësinë për dhënien e 10...

Lajmet e Fundit