-1.2 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Ekipi i xhudos niset nga Tokio për në Kosovë

Ekipi olimpik i xhudos është nisur sonte drejt atdheut, pas mbi dy javësh qëndrimi në Tokio të Japonisë.

Ekipi do të arrijë nesër (e hënë) në aeroportin ndërkombëtar të Prishtinës, rreth orës 19:50.

Në aeroport do të organizohet konferencë për media, kurse ceremonia kryesore zhvillohet në sheshin e Prishtinës, me fillim prej orës 21:00.

Më Shumë

Rritet numri i të vdekurve pas sulmit në një xhami në Pakistan

Numri i të vdekurve është rritur në të paktën 87 persona pas një sulmi vetëvrasës në një xhami që kishte në shënjestër policët në...

Prizren: Ofroi ryshfet, dënohet me gjashtë muaj burgim me kusht dhe 150 euro gjobë

 Gjykata Themelore në Prizren, të hënën, ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit Lazar Nikoliç, duke e dënuar me 6 muaj burgim me kusht...

Lajmet e Fundit