9.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Aksidentohet për vdekje një 12-vjeçare teksa po skijonte në Brezovicë

Një 12-vjeçare është aksidentuar për vdekje teksa ishte duke skijuar në Brezovicë.

Ajo ishte rrëzuar duke pësuar lëndime të rënda, të cilat nuk arriti t’i përballojë.

Kështu bëri të ditur për Klankosova.tv Ardian Grazhda, njëri nga menaxherët e Qendrës së Skijimit.

“Vajza është rrëzuar keq derisa po skijonte me babanë e saj. Dyshohet se ajo e ka shqyer mëlçinë. Ajo është dërguar për trajtim në Shtërpcë, por nuk e kanë ndalë aty dhe ajo ka vazhduar për në Mitrovicë, ku edhe ka vdekur”, tha Grazhda.

Më Shumë

Zelensky viziton Khersonin, thotë se gjithçka do të “ndërtohet nga e para”

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka vizituar rajonin jugor Kherson, duke inspektuar infrastrukturën lokale, dhe premtoi se “gjithçka që do të ndërtohet nga zero”, pas...

Garë e nxehtë për nënshkrimin e yllit të Bayer Leverkusen

Gara për nënshkrimin e Florian Wirtz të Bayer Leverkusenit po nxehet me Barcelonën, Real Madridin dhe Liverpoolin që e kërkojnë mesfushorin, sipas Fabrizio Romano. 19-vjeçari...

Lajmet e Fundit