24.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Aktakuzë ndaj profesorit që kërcënoi me prerje koke gazetarin

Enver SopjaniProkuroria Themelore e Prishtinës ka ngritur aktakuzë ndaj ish ushtruesit të detyrës së rektorit të Universitetit të Prizrenit, profesorit Enver Sopjani, për kërcënim ndaj gazetarit të Kohës Ditore, Vehbi Kajtazi, raporton KTV.

Sopjani rreth një vit më parë, kishte kërcënuar me likuidim fizik gazetarin Kajtazi, duke i thënë atij se do t’ia presë kokën.

“Kam me ta pre kokën me zhilet”, e kishte kërcënuar Sopjani gazetarin Kajtazi.

Deri te ky rast kishte ardhur, pasi gazetari Kajtazi, kishte raportuar për një rast të keqpërdorimit të detyrës zyrtare të pjesët./Reporteri/

Më Shumë

E papërsëritshmja, Madonna sot feston 64 vjetorin e lindjes

Madonna sot është plot 64 vjeçe. Këngëtarja legjendare sot ka ditëlindjen dhe kësisoj nuk ka se si mos ta kujtojmë ikonën e popit botëror dhe...

Rahovec, identifikohet i dyshuari për 25 lajmërime apo kallëzime të rreme

Prej datës 8 janar 2022 deri më 14 gusht 2022 përmes aplikacionit “Lajmëro Policinë” pranë Stacionit Policor në Rahovec janë paraqitur njëzetepesë (25) lajmërime...

Lajmet e Fundit