5.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Arrestohen dy persona, rrahën dhe tentuan ta vrasin një person në Rahovec

Policia ka arrestuar dy persona pasi kanë sulmuar fizikisht një person para dy ditësh në Rahovec.

Njëri nga të dyshuarit gjatë rrahjes ka shtënë me armë zjarri dhe sipas raportit të policisë rasti është cilësuar si vrasje në tentativë.

Viktima ka marrë lëndime nga ky incident dhe është dërguar për tretman mjekësor, transmeton Klankosova.tv.

Bëhet e ditur se gjatë kontrollit nga të dyshuarit është konfiskuar një pistoletë me 8 fishekë.

Pas intervistimit me vendim të prokurorit dy të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Mesazhi i eurodeputetëve për Serbinë: Nëse s’e pranoni marrëveshjen me Kosovën, do të bëheni si Irani i Evropës

Deputetët e Parlamentit Evropian ua kanë bërë të qartë homologëve të tyre në Parlamentin e Serbisë se çfarë mund të ndodhë nëse Serbia nuk...

Arrestohet i dyshuari për vjedhje në Planejë të Hasit

Është arrestuar i dyshuari për vjedhje në fshatin Planejë të Hasit. Ai është dërguar në mbajtje. “Është identifikuar dhe arrestuar një mashkull kosovar si i dyshuar...

Lajmet e Fundit