11.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Arrestohen dy shtetas të huaj në Prizren për keqpërdorim të kartelave bankare

Dje në Prizren janë arrestuar dy shtetas të huaj, një mashkull dhe një femër në dyshimin e keqpërdorimit të kartelave bankare dhe mashtrim.

Policia ka njoftuar se ditën e djeshme hetuesit e Drejtorisë për Hetimin e Krimit të Organizuar kanë arrestuar në Prizren dy të dyshuar shtetas të huaj nën dyshimin se të njëjtit kanë kryer vepreën penale keqpërdorim i kartelave bankare dhe mashtrim.

Gjatë kontrollit në banesën e tyre në cilësinë e provave materiale u janë gjetur dhe sekuestruar: një shtëpizë kompjuteri, dy telefona mobil, një printer, një POS, kartë Hard diska, tre USB memorie, kartela bankare, njëmbëdhjetë vula në emër të bizneseve të ndryshme dhe dokumente tjera.

Të njëjtit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje

Më Shumë

Gjykimi për shpërthimin në Zhur, i akuzuari vendos të mbrohet në heshtje pas udhëzimit nga mbrojtësi i tij

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të martën, i akuzuari Iran Badalli, është mbrojtur në heshtje pas udhëzimit nga mbrojtësi i tij, avokat Valdrin Gashi. Avokat...

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Lionel Messi mund të kthehet në Barcelonë, më saktësisht, sapo të fillojë afati kalimtar i verës kur i skadon kontrata ekzistuese me Paris Saint-Germain. Lajmi...

Lajmet e Fundit