20.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Mars, 2023

Arrestohen tre persona për vjedhje në një dyqan të Malishevës

Drejtoria Rajonale e policisë në Gjakovë, respektivisht stacioni policor në Malishevë mesnatën e së dielës ka pranuar informacion lidhur me një rast vjedhje të rëndë të ndodhur në një dyqan në rrugën “Ibrahim Mazreku” në këtë qytet.

Personat e arrestuar lidhur me këtë rast janë:S. K.-49 vjeçar, F. P.  45 vjeçar dhe 34 vjeçari me inicialet K. H.

Personat e arrestuar dyshohet që në bashkëveprim me forcë kanë depërtuar në brendinë e një dyqani dhe nga aty kanë arritur të kryejnë vjedhjen.

Policia në cilësi të provave materiale ka sekuestruar nga të dyshuarit:

  • një automjet të tipit Passat
  • para në vlerë 377.76 euro
  • 50 denarë
  • 2 shalle të zinj
  • 2 kapela të zeza
  • 2 palë dorëza pune
  • 2 kaçavida
  • 6 mbushje të telefonit
  • 4 telefona

Personat e dyshuar pas intervistimit me urdhër të prokurorit janë dërguar në mbajtje për 48 orë.

Më Shumë

Krasniqi, Kurtit: Në vilën e kasapit të Kosovës, Titos, pranove të gjitha ato që i kundërshtoje

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka kritikuar ashpër kryeministrin e vendit, Albin Kurti, për marrëveshjen e arritur në Ohër me presidentin...

Moti sot kryesisht me diell, temperaturat deri në 21 gradë Celsius

Të enjten mbi Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell. Vranësira të pakta parashihen rreth relievit malor. Sipas Institutit Hidrometerologjik të Kosovës temperaturat do të...

Lajmet e Fundit