11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Arrestohet hajni i mbi 50 biçikletave në Prizren

BicikletaaPolicia e Prizrenit ka arrestuar J. Sh. i cili dyshohet se gjatë vitit 2013 ka vjedhur në territorin e komunës së Prizrenit mbi 50 biçikleta të llojeve të ndryshme dhe gjësende tjera të cilat i ka shitur kryesisht në fshatra të Hasit.

“Pas një pune hetimore, policia ka arritur t’i gjejë dhe t’i parkojë në oborrin e stacionit policor 50 biçikleta të cilat ishin shitur dhe presin që qytetarët të paraqiten në polici për t’i identifikuar”, njofton Policia.

“Besohet se numri i biçikletave të vjedhura mund të jetë më i madh por disa qytetarë nuk i kanë kallëzuar rastet në polici”.

Me urdhër të prokurorit të shtetit i dyshuari është ndalur nën masën e arrestit policor. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Lajmet e Fundit