30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Arrestohet komisionari i cili tentoi t’i manipoloj votat në Malishevë

arrestimi 2Një zyrtar i një partie politike në Komunën e Malishevës është arrestuar mbrëmë vonë pas mesnate, pasi që i njejti gjatë numërimit të votave në depon komunale ka tentuar manipulimin e tyre. Këtë e ka bërë të ditur Policia rajonale e Prizrenit.

Sipas Policisë, rreth orës 02:30 minuta, një zyrtar i një partie politike ka informuar Policinë në Malishevë se gjatë numërimit të votave në depon komunale janë vërejtur parregullsi gjatë numërimit.

“Pas pranimit të informacionit, hetues policor kanë arrestuar një komisionar të një subjekti politik. Pritet të sqarohen rrethanat e rastit. Me vendim të prokurorit, i dyshuari ndalet nën masën e arrestit për 48 orë me dyshimin e bazuar se i njëjti ka kryer veprën penale të shpërdorimit të detyrës”, thuhet në njoftimin e Policisë rajonale të Prizrenit.

Më Shumë

Prizreni përkujton Ditën e Çlirimit me seancë solemne

Qyteti i Prizrenit shënoi sot 25-vjetorin e çlirimit të tij me një Seancë Solemne të Kuvendit Komunal, duke kujtuar me krenari 12 qershorin 1999...

Arrestohet një person në Prizren, dyshohet për posedim të marihuanës

Është arrestuar një person në Prizren, pasi që gjatë kontrollit në trup i janë gjetur dhe konfiskuar si prova materiale: shtatë (7) foli paketim...

Lajmet e Fundit