19.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Arrestohet një 43-vjeçar në Suharekë, dyshohet për kanosje

Policia e Kosovës ka arrestuar një 43-vjeçar me inicialet G.D, për shkak të dyshimit se i njëjti ka kryer veprën penale të kanosjes dje në Suahrekë.

I arrestuari pasi që është arrestuar ua ka dorëzuar vullnetarisht zyrtarëve policorë një armë me gaz, të llojit Walther P88 Compakt dhe një karikator.

Policia e Suharekës në koordinim me prokurorin e shtetit, departamentin e krimeve të rëndë, ka njoftuar se ka marrë të gjitha veprimet e nevojshme për këtë rast, i cili është cilësuar si “Kanosje dhe Mbajtje në pronësi posedim i paautorizuar i armës dhe municionit”./Gazeta Sinjali/

Më Shumë

Vdekja e Deharit, Shërbimi Korrektues pezullon nga puna dy zyrtarë

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka bërë të ditur se ka pezulluar nga puna, Burim Buleshkaj, ish-ushtrues detyre i drejtorit të Departamentit për Operativë Siguri...

“Unë t’vras”/ Burri në Mamushë kërcënon me vdekje fqinjin e tij për shkak të parkingut të lokaleve

Mosmarrëveshjet mes qytetarëve të Kosovës lindin për arsye të ndryshme. Ato shpesh herë eskalojnë në ofendime, të shara e kërcënime në drejtim të njëri-tjetrit,...

Lajmet e Fundit