6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Arrestohet një person në Prizren, dyshohet se dëmtoi varrezat

Një person është arrestuar nga Policia e Kosovës nën dyshimin se i njëjti e ka dëmtuar një varrezë.

Në lidhje me rastin është konsultuar edhe prokurori i shtetit me vendim të së cilit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

Ngjarja dyshohet se ka ndodhur me datë 10 të muajit mars në rrugën “Selajdin Berisha” në Prizren.

Policia në raportin 24 orësh ka bërë të ditur se rasti është ende duke u hetuar dhe sipas tyre është iniciuar si “Dëmtim i varrezave apo kufomave”.

Mund të jetë një imazh i 10 persona, njerëz në këmbë dhe teksti që thotë "L G Asociation "Loyola-Gymnasum" KONKURS PER REGJI?TRIMIN E NXENESVE PER VITIN SHKOLLOR 2022-2023 KLASAT 6,10 Per nxënësit interesuar ofrojme akomodim në konvikte, nga hëna deri të premten. Ofrojme mesim pergatitor per provimin pranues. Më shume info: 044 434 087 alg-info@alg prizren.com Rruga Tranzitit, Petrovë 000, Prizren, Kosovë www.alg-prizren.com/aplikimet C"

 

Më Shumë

Pezullohet vendimi i Qeverisë për uljen e pagave të gjyqtarëve

Gjykata Themelore e Prishtinës ka pezulluar vendimin e Qeverisë për zvogëlimin e pagave të gjyqtareve dhe prokurorëve. Paparaci nga burimet  ka mësuar se vendimi nga...

Haxhi Avdyli qytetarit të Kosovës: Bëhu patriot, mos konsumo produkte serbe

Deputeti i Partisë “Guxo” Haxhi Avdyli ka kërkuar nga qytetarët që të mos konsumojnë produkte serbe, pasi që me këtë sipas tij, ata indirekt...

Lajmet e Fundit