-0.2 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Arrestohet tregtari i armëve nga fshati Piranë

ArmaN. Tarjani nga fshati Piranë i Prizrenit është arrestuar nga policia, pasi që dyshohet se ka bërë tregti me armë.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës në Prizren, Hazir Berisha tha se në shtëpinë e N. Tarjanit është gjetur një “Kallashnikov”, pajisje për pastrimin e armëve, 12 gëzhoja të kalibrit të panjohur dhe katër targa të ndryshme të automjeteve

“Në vazhdimësi të hetimit të një rasti për tregti me armë, sot, në orët e mëngjesit, hetues rajonalë kanë batisur një shtëpi banimi me objektet përcjellëse në fshatin Piranë”.

“Urdhri për kontroll është lëshuar nga Gjykata, pasi që policia posedonte informacione të mjaftueshme të cilat i kishte siguruar përmes kanaleve operative”.

“Lidhur me gjetjet është informuar prokurori i shtetit i cili ka nënshkruar vendimin për ndalimin e të dyshuarit për 48 orë”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Rrahje masive në Prizren

Gjashtë persona janë përfshirë në rrahje në Prizren. Fillimisht i dyshuari kryesor bashkë me tre shokë të tij, e sulmuan fizikisht viktimën 31-vjeçar, të cilit...

Shoferit të Rihannas ia vjedhin veturën

Shtëpia e Rihannas duket se nuk do të ndalet së qenuri cak i hajdutëve. Sipas burimeve të TMZ, shoferit të Ririt, i është vjedhur vetura,...

Lajmet e Fundit