6.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Skandaloze: Në zyrën e kryetarit të Rahovecit, pihet duhani e rakia

Idriz Vehapi-zyra me rakiDerisa institucionet publike e kanë për obligim ligjor të ndërmarrin masat preventive kundër pirjes së duhanit me qëllim të ruajtjes dhe përmirësimit të shëndetit si dhe ngritjen e cilësisë të jetës së qytetarëve, kryetari i Komunës të Rahovecit Idriz Vehapi si dhe Xhemajli Haxhimustafa, nënkryetar i kësaj komunë dhe drejtor të PDK-së në këtë komunë konsumojnë alkool dhe duhan në zyrën e kryetarit në Komunën e Rahovecit, transmeton Rahovecpress.

Bazuar në ligjin kundër duhan dhe alkool kapitulli VI. Ndalimi i pirjes duhanit Neni 10 pika 10.1. thuhet se ndalohet pirja e duhanit në të gjitha institucionet publike apo private.

Por siç shihet në këtë fotografi të postuar në Facebook nga Shefqet Krasniqi, vozitësi i kryetarit të komunës së Rahovecit Idriz Vehapi, Ligji për ndalimin e pirjes së duhanit dhe alkoolit nuk vlen në komunën e Rahovecit, përkatësisht në zyrën e kryetarit të Komunës.

Më Shumë

Mot i vranët dhe me reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot pritet të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu. Sipas IHK-së, temperaturat do të pësojnë ulje...

Olta ‘ngacmon’ Kiarën: Luizi dëshiron fëmijë sapo të dilni ndërsa ti ke karrierën para, çfarë do të bësh

Nominimi këtë javë në Big Brother VIP Albania është më i ngushtë mes banorëve se herët të tjera. Këtë herë janë vetëm dy të nominuara,...

Lajmet e Fundit